2024-yil 14-noyabr kuni Turkmanistonning Ashxobod shahrida telekommunikatsiya, telemetriya, axborot texnologiyalari va teleradioeshittirish uskunalari TurkmenTEL2024 xalqaro ko‘rgazma va konferensiyasi boshlandi.
Ushbu tadbirda “FIDO-BIZNES” MChJ biznesni rivojlantirish bo‘yicha menejeri Bahodirov Olimxon ishtirok etib, xalqaro hamkorlik bo‘yicha yangi aloqalar o‘rnatdi.
Dunyoning 30 dan ortiq mamlakatlari va Turkmanistondan 200 dan ortiq vakillar tematik sessiyalarda qatnashish imkoniga ega boʻldilar va mavzular bilan tanishdilar: Sunʼiy intellekt (AI) va mashinani oʻrganish, kvant aloqalari, AI asosida aloqa tarmoqlarini optimallashtirish, zamonaviy raqamli jamiyat va ekotizimda kiberxavfsizlikni ta’minlash, innovatsion axborot texnologiyalari, aloqa operatorlari uchun bulutli telekommunikatsiya yechimlarini joriy etishning afzalliklari va qiyinchiliklari, 5G va 6G aloqa avlodlarining evolyutsiyasi, kosmik texnologiyalar va sun’iy yo‘ldosh aloqalari, aqlli shahar texnologiyalari. va raqamli transformatsiya.

14 ноября 2024 года в г. Ашхабад, Туркменистан, стартовала Международная выставка и конференция телекоммуникационных, телеметрических, информационных технологий и телерадиовещательного оборудования TurkmenTEL2024.
Менеджер по развитию бизнеса ООО «FIDO-BIZNES» Баходиров Олимхон принимал участие в этом в мероприятии, где им были установлены новые контакты для международного сотрудничества.
Более 200 представителей из более чем 30 стран мира и Туркменистана смогли посетить тематические сессии и ознакомиться с темами: Искусственный интеллект (ИИ) и машинное обучение, квантовые коммуникации, оптимизация сетей связи на основе ИИ, значимость обеспечения кибербезопасности в современном цифровом обществе и экосистеме, инновационные информационные технологии, преимущества и сложности внедрения облачных телекоммуникационных решений для операторов связи, эволюция поколений связи 5G и 6G, космические технологии и спутниковая связь, технологии «умного» города и цифровая трансформация.