2024 yil 12 va 13 iyun kunlari FIDO BIZNES IT-kompaniyasi yana bir bor International PLUS Forum Digital Uzbekistan xalqaro ko'rgazmasida ishtirok etdi, u erda o'z stendini taqdim etdi va o'zining eng yangi ishlanmalarini namoyish etdi. Tadbir davomida biznesni rivojlantirish bo'yicha direktor Farida Talatovna Dadajanova kompaniyaning eng ilg'or va noyob dasturiy mahsulotlari haqida ma'ruza qildii.
Kompaniya stendida taqdim etilgan mahsulotlar orasida:
1. FB Open Banking – moliya institutlari va xizmatlar o‘rtasida samarali hamkorlikni ta’minlovchi ochiq bank tizimlarini yaratish yechimi.
2. FB SBP - bu korxonalar va jismoniy shaxslar uchun tez va qulay moliyaviy operatsiyalarni ta'minlaydigan tizim.
3. FB Bank xizmatlari - bank xizmatlarini avtomatlashtirish va takomillashtirish uchun kompleks dasturiy ta'minot.
4. FB Islom oynasi – islom moliya tizimi tamoyillariga mos keladigan bank xizmatlari uchun ixtisoslashtirilgan yechim.
5. FB MFO - mikromoliya tashkilotlari uchun xizmatlar samaradorligi va sifatini oshiradigan innovatsion platforma.
FIDO BIZNES xalqaro forum va ko‘rgazmalarda ilg‘or yechimlar va mahsulotlarni taqdim etib, axborot texnologiyalari sohasidagi innovatsion yetakchilar qatoridan joy olishda davom etmoqda. Digital Uzbekistan xalqaro PLUS forumida ishtirok etish kompaniyaga o‘z yutuqlarini namoyish etish hamda O‘zbekiston va mintaqa moliya bozorining asosiy ishtirokchilari bilan aloqalarni o‘rnatish imkonini berdi.

International PLUS Forum Digital Uzbekistan 2024
12 и 13 июня 2024 года IT-компания FIDO BIZNES в очередной раз приняла участие в международной выставке International PLUS Forum Digital Uzbekistan, где представила свой стенд и продемонстрировала новейшие собственные разработки. В ходе мероприятия директор по развитию бизнеса, Фарида Талатовна Дадажанова, выступила с докладом о самых передовых и уникальных программных продуктах компании.
Среди продуктов, представленных на стенде компании, были: 1. FB Open Banking - решение для создания открытых банковских систем, обеспечивающее эффективное взаимодействие между финансовыми учреждениями и сервисами. 2. FB SBP - система, обеспечивающая быстрые и удобные финансовые транзакции для бизнеса и частных лиц. 3. FB Bank services - комплексное программное обеспечение для автоматизации и улучшения банковских услуг. 4. FB Islamic window - специализированное решение для банковского обслуживания, соответствующее принципам исламской финансовой системы. 5. FB MFO - инновационная платформа для микрофинансовых организаций, повышающая эффективность и качество услуг.
FIDO BIZNES продолжает оставаться в числе инновационных лидеров в области информационных технологий, представляя передовые решения и продукты на международных форумах и выставках. Участие в International PLUS Forum Digital Uzbekistan позволило компании продемонстрировать свои достижения и установить контакты с ключевыми участниками финансового рынка Узбекистана и региона.