2024-yil 7-dekabr kuni GDG DevFest 2024 festivali Alisher Navoiy nomidagi kino saroyida boʻlib oʻtdi. GDG DevFest har yili Google dasturchilar guruhi tomonidan oʻtkaziladigan global tadbirlardan biri boʻlib, unda dasturchilar, IT-mutaxassislari va texnik mutaxassislari eng soʻnggi yangiliklar bilan tanishadilar. texnologiyalari va Google ishlanmalari.
Kompaniyamiz ushbu tadbirga homiylik qildi va unda faol ishtirok etdi. Korxonaning 15 nafar xodimi mahorat darslari va treklarda qatnashdi, axborot texnologiyalari sohasidagi so‘nggi tendensiyalar bilan tanishdi.
Majidxo‘jaev Saidakmal va Abdullaev Bekzod “To‘g‘ri texnologik stek: Google AI yordamida iOS ilovalarini mobil ishlab chiqish va transformatsiya qilish asoslari” mavzusida taqdimot qildilar.

7 декабря 2024 г. во Дворце кино имени Алишера Навои прошел фестиваль GDG DevFest 2024. GDG DevFest — одно из глобальных мероприятий, ежегодно проводимых группой разработчиков Google, на котором программисты, IT-специалисты и технические специалисты знакомятся с новейшими технологиями и разработками Google.
Наша компания выступила спонсором этого мероприятия и приняла активное участие в нем. 15 сотрудников от компании поучаствовали в мастер-классах и треках, ознакомились с последними тенденциями в сфере информационных технологий.
Маджидходжаев Саидакмаль и Абдуллаев Бекзод выступили с презентацией на тему: “Правильный технологический стэк: Основа мобильной разработки и трансформация приложений iOS с помощью Google AI”.